Naše škola

Naše základní škola se již od 70. let minulého století zaměřuje na výchovu dětí, pro které je sportování a pohyb přirozenou součástí života. Naším sportem zaslíbeným se stala atletika.

Ne jinak tomu je i v současnosti. V rámci nově vytvořeného školního vzdělávacího programu "Škola plná života a sportu", se snažíme o to, aby se stala tělesná kultura přirozenou náplní všedního dne našich žáků i v přetechnizovaném 21.století.

Náš ŠVP klade velký důraz na sportování a pohybové aktivity našich žáků v rámci tělesné i mimoškolní výchovy. Všichni žáci ZŠ Porubská 832 absolvují v rámci výuky 3-4 hodiny tělesné výchovy týdně, prvňáčci mají 3 hodiny týdně.

V každém ročníku máme vytvořenu jednu sportovní třídu pro talentované žáky zaměřenou na atletiku. Pro velký zájem se ve školním roce 2020/2021 otevřely dvě sportovní třídy v 6. ročnících. V ostatních třídách probíhá zvýšená všestranná výuka TV.

Na výchově talentovaných atletů dlouhodobě spolupracujeme s porubským atletickým oddílem Atletika Poruba.

Za podpory