Základní škola Porubská 832

YouTube
Základní škola Porubská 832

Příroda s otazníky

Poznáte orobinec od rákosu? Víte, co je to autotomie? V rákosí hnízdí rákosník nebo rákosníček? Na podobné otázky odpovídalo na začátku tohoto týdne 12 žáků 5. – 8. ročníku naší školy. Zúčastnili se přírodovědné soutěže Příroda s otazníky ve Středisku přírodovědců v Porubě. Děti soutěžily ve vědomostním kvízu, luštění tajenky a praktickém poznávání přírodnin. Jde o soutěž jednotlivců, celkem soutěžilo okolo stovky dětí z více než 10 ostravských škol. 

 

Všechny otázky a úkoly  byly zaměřeny na organismy a ekologii lužních lesů. Odpovědi vůbec nebyly jednoduché, všechny soutěžící nejvíce potrápila poznávačka živočichů a rostlin. Ale i tak naši zabojovali a zabodovali. V kategorii žáků 5. tříd obsadili 3. místo Filip Ricka a  a 4. místo Tomáš Menkal ze 5. B a v kategorii šesťáků se na 3. místo probojovala Eliška Morávková ze 6. B. Kromě drobných věcných cen si všichni tři úspěšní soutěžící odnesli  poukázku  na přírodovědný autobusový zájezd do ornitologické stanice ORNIS v Přerově a na hrad Helfštýn.